herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

Her Koşulda Baba Olmak

Babalardan her anneden bir şikâyet gelmekte. Babalık görevlerini annelerin ite kalka dürtmesiyle babalık yapanların sayısı oldukça belki fazla durumda.

Hele bir de bir çatı altında yaşamayıp, boşanmışların işi bir hayli daha zor olsa gerek. Anneye olan kızgınlıklarının, evliliklerini yürütemeyip noktalanmasının durumunu sadece çocuklara yansıtıyorlar.

Çocukların velayetleri babalarda olmamasına rağmen maddi ve manevide çocuklarının yanında bulunmak asla istemiyorlar. Velayetleri babaların üzerinde onların ise durumları güncel olayları takip ediyorsanız belli, evlatlarının başlarına bir şey geliyor ya da… Anneler ise her koşulda fedakâr ve asla evladını yalnız bırakmıyor. Ben sözü fazla uzatmadan babalara seslenmek isti...

Baba Olmak

Baba olmak belirli sorumlulukları üstlendikten sonra hak edilen etikettir. Baba sadece sperm yoluyla anneyi dölleyen ve sonrasında bir kenara çekilip seyredilerek hak edilecek bir etiket değildir.
Hayat nasıl müşterek ise dünyaya gelen evlatlar üzerindeki sorumlulukta müşterektir ve gereği de budur. Baba, annenin hayattaki sağ koludur. Baba, annenin yükünü bir nebze hafifletip, anneye dinlenme hakkı tanımalıdır. Anne emziriyor ise, baba gazını çıkarmalıdır.
Veya banyo sorumluğunu üstenmelidir. Sorumluk yaşanıldıkça elinizdeki varlığın kıymetini bilir ve sizin için paha biçilmez olur. Bu sadece sizin için geçerli değil, evladınızla kuracağınız uzun süreli sağlıklı iletişim içinde geçerlidir.
An...