herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

Aktif Erkek Pasif Erkek

Eklenme Tarihi : 28.05.2012 12:14:54

Her kadının hayatında illa ki bir erkek vardır veya gelip geçmiştir. Arkadaşlarımla yaptığım görüşmelerde ve dışarıda gözlemem sonucu hep bizler pasif erkeklerden yakınıyoruz. Peki, bu pasif erkekler nasıl bir karaktere sahip? Pasif erkek bir kadının veya daha sonrasında ailesinin sorumluluğunu üstlenmekten kaçınan, bütün sorumlulukları kadının üzerine yıkan erkek tipidir. Varsa yoksa kendi doğrularıyla yaşayan, öncelik kendi istek ve arzuları ön planda olan ve erkekliğin sadece bacak aralarında olduğunu düşünenlerden ibarettir. Ne kadar zor olsa gerek pasif bir erkekle hayatı teneffüs etmeye çalışmak.

Pasif erkeklerin bir diğer özelliği de hem ellerinden bir beceri gelmez, hem de kadına hep problem oluverirler. Onunla hayatta aynı yöne bakmayı bir kenara bırakın, her anınız, her kararınız, her düşünceniz "’imkânsız ve zor" oluverir. Bu iki kavram insanı mutsuz etmeye, hayatı çekilmez bir hal almasına neden olmaz mı? İşin enteresan tarafı da şu  "Hem elinden bir beceri gelmediği gibi becerilikli olan eşine de tahammül edemez ve devamlı köstek olurlar. Erkeklerin bir kadının arkasına sığınması kadar basit ve erkekliğin doğasını aşağılayacak bir kavram daha olamayacağını düşünüyorum. Hayvanlar aleminde bile dişi olan, kendine bir erkek seçtiğinde güçlü olan erkeği kendine eş olarak seçiyor. Bu tabiayatın kanunu.

Son zamanlarda ise yeni eğilim erkek kendine eş seçerken; paralı, bir güvencesi olan veya kızın ailesi ne de olsa zengin bize bakar düşüncesiyle hareket ediyorlar. Birde bu kavram eksikti, maaselesef bu da eklendi. Kadın verirse odan iyisi yok, kadın vermese ondan kötüsü yok. Bizlerde aman hır çıkmasın, aman yuvamız bozulmasın, aman idare et kızım, aman aman... diye diye! Boşa geçen yılları deviriveriyoruz .Oysa sonuç, hep beklenen son Ya Ayrılık ya da Kadın artık Hastalık hastası olup çıkıveriyor. Peki, biz kimin uğruna kendimizi, benliğimizi, duygularımızı bir kenara bırakıp,hayatımızı neden hiçe sayıyoruz.? Aslında bizi kulak arkası yapan hayat arkadaşlarımız için " Belki bir gün doğru yolu bulur ve düzelir." düşüncesi ile sabır bekliyoruz. Gönüllünüzde derin yaralar olduktan sonra düzelse ne olur ,düzelmese ne olur. Aslında korktuğumuz geçeği hep biraz daha erteliyoruz. Hep biraz daha...

Bir söz vardır çok beğenirim " Ön tekerlek nasıl giderse arka tekerlek hep öyle gider." Bir erkek seçerken denenmeyin, denenin ve nadir kalan aktif erkekleri siz bulun ve sıkı sıkı sarılın. Size kadın olduğunuzu hissettiren, hayatı kolaylaştıran ve sizin gördüklerinizin fazlasını gösteren ve yaşatanı seçin ve bırakmayın.