herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

Baba Olmak

Eklenme Tarihi : 08.05.2012 16:58:16

Baba olmak belirli sorumlulukları üstlendikten sonra hak edilen etikettir. Baba sadece sperm yoluyla anneyi dölleyen ve sonrasında bir kenara çekilip seyredilerek hak edilecek bir etiket değildir.
Hayat nasıl müşterek ise dünyaya gelen evlatlar üzerindeki sorumlulukta müşterektir ve gereği de budur. Baba, annenin hayattaki sağ koludur. Baba, annenin yükünü bir nebze hafifletip, anneye dinlenme hakkı tanımalıdır. Anne emziriyor ise, baba gazını çıkarmalıdır.
Veya banyo sorumluğunu üstenmelidir. Sorumluk yaşanıldıkça elinizdeki varlığın kıymetini bilir ve sizin için paha biçilmez olur. Bu sadece sizin için geçerli değil, evladınızla kuracağınız uzun süreli sağlıklı iletişim içinde geçerlidir.
Anne günün yorgunluğundan bitap düşmüşse, evladına belirli saatlerde bakma görevini üstenip annenin vücudun dinlenmesine yardımcı olmalıdır. Baba dokunuşuyla, şefkatiyle
bebeğinin gelişimde büyük rolü hem vardır hem de rol almalıdır. Anneler de babalara bu sorumlulukları vermeli veya bu fırsatı onlara da tanımalıdır.
Hayat her anı inanın paylaştıkça anlam ve değer kazanır.