herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

Düşünün,İsteyin ve İnanın

Eklenme Tarihi : 05.05.2012 21:43:30

Herşeykadınlariçin takipçileri gelin hayatımızda düşünme gücüyle bir fark yaratalım.

Düşünelim, karar verelim ve istediğimiz her neyse sahip olalım. Biliyorum, hayatın akışına kaptırıp gidiveriyoruz ve kimi zaman bildiklerimizi zihnimizden rafa kaldırıyoruz ve unutuyoruz. Ben kendimi bildim bileli ya kişisel gelişim kitapları okudum ya da psikoloji/insan ilişkilerine dair kitaplar okumaktan büyük bir keyif aldım. Ben insanın olumlu düşünceleriyle neler yapabileceğini hem inanan ve mucizeleri yaşayan biriyim.

Şuan en son okuduğum kitap " secret " kitabıydı. Bir şeyin farkına vardım aslında bütün kişisel gelişim kitaplarında kullandıkları ortak bir lisan ve anlatmaya çalıştıkları kilit anahtarlar var olduğuydu. Ben hayatımda neye karar verdiysem illa ki sonucunda elde eden biri oldum. Kimi zaman hastalıklarımda iyileşeceğim düşüncesiyle kendini mi iyileştirebilen biri oldum. İlk hamileliğimde de Seren Serengil'in ilk bebeğini kordon dolanmasıyla kaybettiği beni derinden yaralamıştı; oysa o zamanlar hamile bile değildim. Ama hamile olduktan sonra acaba Seren hn. Başıma gelenler benim de başıma gelir mi, düşüncesiyle o olumsuzluğu kendime çektim ve aynısı benim başıma geldi. Ve size tavsiyem olumsuzlardan mümkün mertebe kaçmanızdır, gerek olumsuz düşünenlerden, olumsuz haberlerden, kaçınmanınızdır. " Olumsuzluk inanının olumsuzluğu davet ediyor."

Bazen canınız bir şey aşerir ve kalkıp almaya üşenirsiniz ya, bu benim çok başıma geldi. Aşerdim ve ya eşim tarafından ya da gelen bir dostum tarafından o gün istediğim her neyse bana geliverdi. Size ilk üç kilit şeyden bahsetmek istiyorum: "ne olmak, ne yapmak veya neye sahip olmak istediğinize karar verin. " İsteyin, inanın ve alın. İstediklerinizi alabilir miyim " Şüphesine düşmeyin, Şüpheyi duygusunun yerine " Güven " Duygusuna koyun. " İstediğiniz şeyleri zaten sizinmiş gibi görün. İhtiyaç duyduğunuzda size geleceklerinizi bilin ve gelmelerine izin verin. Huysuzlanıp kaygılanmayın. Eksikleriniz üzerinde düşünmeyin. Sizin, size ait ve zaten sizin malınız mı olduklarınıza düşünün” Secret kitabından alıntıdır: 1885-1950 Robert Collier ta o zamanlar ne söylemiş.”

Sizden ricam söylediklerimi bir düşünün hayatınızı değiştirmek için hiçbir şey için geç değildir. Eğer bunu okuduktan sonra hayatınızda bir takım mücizelere tanık oldursanız benimle paylaşmanızdan mutluluk duyacağımı söylemek isterim.