herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

Hayvan Beslerken

Eklenme Tarihi : 07.05.2012 18:21:30

Evinizde bir hayvan beslemeye karar verdinizde sorumluklarını eğer üstleneceğinize inanıyorsanız bu kararı almanızı tavsiye ederim. Hayvanlar insanların en büyük dostu, enerji kaynağı, ailenin bir ferdi olarak görülürse anlam kazanan bir kavram. Onlarda bakıma ve ilgiye muhtaç mahsum gözlerinizle sizin sevginizi bekleyen canlılardır. Suyunu ve mamasını hem karşılayabilmek hem de düzenli bir şekilde verilmesi gerekir. Aşıları eksiksiz olarak uygulatın ve bunun için muhakkak bir veteriner anlaşın.

Hayvanlarınıza vakit geçirin, oyunlar oynayın ve okşayın. Hayvanlarınıza dayak atmayın, işkence etmeyin, dövüştürmeyin. Böyle durumlara rastladığınızda İl Çevre Müdürlüğü ya da polise şikâyette bulunun. Baktığınız hayvan dostunuz yaşlandıkça onu sokağa, barınağa bırakmayı. Siz de bir gün yaşlanacağınızı asla unutmayın. Hayvanlar insanların en sadık dostudur.

Eğer hamile kaldıysanız ve hayvan besliyorsanız hayvan veteriner kontrolünde parazit uygulamaları aşılarının eksiz olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederim.