herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

Her Koşulda Baba Olmak

Eklenme Tarihi : 10.09.2012 22:57:57

Babalardan her anneden bir şikâyet gelmekte. Babalık görevlerini annelerin ite kalka dürtmesiyle babalık yapanların sayısı oldukça belki fazla durumda.

Hele bir de bir çatı altında yaşamayıp, boşanmışların işi bir hayli daha zor olsa gerek. Anneye olan kızgınlıklarının, evliliklerini yürütemeyip noktalanmasının durumunu sadece çocuklara yansıtıyorlar.

Çocukların velayetleri babalarda olmamasına rağmen maddi ve manevide çocuklarının yanında bulunmak asla istemiyorlar. Velayetleri babaların üzerinde onların ise durumları güncel olayları takip ediyorsanız belli, evlatlarının başlarına bir şey geliyor ya da… Anneler ise her koşulda fedakâr ve asla evladını yalnız bırakmıyor. Ben sözü fazla uzatmadan babalara seslenmek istiyorum.

Evlatlarınızın sizden olma gerçeğini hiçbir koşulda asla değiştiremezsiniz. Eşlerinizle yaşadınız sorunlar çocuklarınızı bağlamaz çünkü onlar bu konun tamamen dışında. Sizler aldığınız tavırlarla sadece evlatlarınızı hem duygusal anlamda kaybediyorsunuz hem de geleceklerine derin yaralar acıyorsunuz.

Bu davranışa hiç kimsenin hakkı olamaz. Bir de yeni bulunan hatunlarınıza göre evlatlarınıza tutumlarınızı da değiştirmemelisiniz. Yani kısacası Baba olmak hava durumu şartlarına göre değişmez.

Her koşulda her durumda Babasınız ve Sorumluklarınızın üstesinden gelmek durumundasınız.