herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

Saç Ektirmenin Püf Noktaları

Eklenme Tarihi : 07.08.2012 14:25:52

Saç ektirmede usta kuaförlerimizden Yusuf Yalmancı Bey (SAN KUAFÖR BY CAHİT BARBER SHOP ŞAŞKINBAKKAL) bizlere saç ektirmenin püf noktalarında ince dataylar verdi.Saç kaynağı konusunda artık sınır yok o kadar çok kaynak çeşidi var ki ama günümüz zamanına uyan ve en çok kullanılan kaynak keratin kaynak ve boncuk silikon kaynak var. Artık saçım kısa uzamıyor ve dolgun değil gibi sorunlara çözüm olarak geliştirilen kaynak saçın yapısına uygun ve istenilen modele göre yapılmakta.

Çünkü 5 parmağın 5’ ı bir değil saçlarda aynı bu şekilde çeşit çeşit saç tipileri var. Örnek olarak düz bir sacı ele alalım hem saçını uzun istiyor hem de dolgun istiyorsa bu saça yapılacak en güzel işlem kendi saçına uygun saçı bulup maksimum 200 250 âdete kadar karatın kaynak takıp bu saçı 1 saatte istenilen boya ve uzunluğa getirmek mümkün oluyor.

Saç eklendikten sonra istediği gibi yıkıyor tarıyor ve boyama işlemlerini yaptırabiliyor. Bakımı ise çok kolay kendi saçınızla nasıl ilgileniyorsanız onlarda öyle ilgileniyorsanız. Kullanım süresi ise 3 veya 4 ay kullanım süresi var. Bu süre sonunda saçı çıkarıyoruz. Tabii kendi saçına zarar vermeden bakımlarını yaptırmayı tavsiye edilen zaman 1 hafta dinlenme sürecidir. Çünkü zayıf ve dirayetsiz olduğu için saçı yoruyor olması binde bir problem çıkarabilme ihtimali göz önünde bulunmak lazım.