herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

Yüz Maskeleri

Eklenme Tarihi : 27.05.2012 21:47:02

Sizler için bugüne kadar hem televizyonda izlerken not ettiklerim hem de gazete de bir kenarda biriktirdiklerim; evde rahatlıkla uygulayacağınız maskeler ben yapıyorum size de tavsiye ederim.

Nem artırıcı bir Maske

1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı tam yağlı süt

2 yemek kaşığı pişmiş balkabağı veya 1 yemek kaşığı muz

Mikserden geçirip elde ettiğiniz kıvamlı malzemeyi yüzünüze 15 dakika uygulayıp, bol ılık suyla yıkayın.

Yorgun Cildiniz için Ballı Maske

2-3 kaşık bal ile 1 çorba kaşığı demli çay karıştırıp ılık halde iken yüz, boyun ve gögüs dekoltenize uygulayın. 25-30 dakika kadar bekletip, sonra suyla yıkayın.

Normal ciltler için elma maskesi

Bir rendelenmiş elmayı biraz sütle pişirin ve ılıkken yüzünüze uygulayın. 20-25 dakika kadar bekletin, yüzünüzü gülsuyuna batırılmış bir parça pamukla silin.

Doğal bir Peeling Kaynak Bir tutam göz kararı pirinç Bir tutam göz kararı kırmızı mercimek Tek tek rondadan geçirin, taneli kalacak şekilde ve elinizi nemlendirdiğiniz el kremiyle hepsini karıştırıp yüzünüze uygulayın. Yüzünüzün ölü hücrelerden nasıl arındığına tanık olacaksınız.

Her cilde uygun maske Malzemeler:

50 gr soyulmuş badem 10 gr yulaf unu 10 gr portakal yağı ve bir miktar süt

Hazırlanışı:

Önce bademleri iyice dövün. Sonra ılık su ilave ederek bir karışım haline getirip yoğurun. Karışımın kaşıktan ayrılması zor olana kadar yoğurmaya devam edin. Yoğurma işleminden sonra karışıma yulaf unu ve portakal yağını da katarak tümünü 1 saat 15 dakika kadar dinlendirin. Karışım dinlendikten sonra biraz süt ekleyin ve bir macun kıvamına getirin.

Kullanımı: Bu karışımı yüzünüze sürüp, yumuşak hareketlerle masaj yapın ve en az yarım saat etkisini göstermesini bekleyin. Ardından yüzünüzü bol suyla yıkayın.