herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

Gelinlik Seçmenin Püf Noktaları

Eklenme Tarihi : 01.07.2012 23:22:01

Gelinliniz her şeyden önce sizi yansıtmalı, unutmayınız ki hayatınız boyunca sevdiklerinizin ve sizin en çok bakacağınız tek fotoğraf, düğün fotoğrafınız olacaktır. Gelinlik hariç her kıyafet unutulur. Hayatınızın dönüm noktasında giydiğiniz bu çok özel kıyafet aslında bir ömür hafızalarda hatırlanan sizin yegâne görüntünüz olacaktır.
Mevzu bahis gelinlik olunca, moda, günlük ve abiye kıyafetlerdeki diktatörlüğünü bir kenara bırakıp daha esnek bir beğeni yelpazesi sunar.Çünkü trend setterlar ve diğer tasarımcılar çok iyi bilirler ki hiç bir kuvvet hayatını değiştirmenin arifesinde olan bir kadına ne yapacağını söylemeye cüret edemez.
Ama kısaca son dönem tasarımlarını incelersek kalıp bazında, tek parça olduklarını net bir şekilde görebiliriz (iki parçalı kıyafetler çok uzun zamandır demode), kuplarla vücuda oturtturulan bedenler ve yine kuplarla genişleyip daralan etekler ön planda.

Tasarım bazında bahsedecek olursak, asalet vurgusu çok zarifçe işleniyor, özellikle ipek tül ve kordone dantel ya da Fransız danteli kullanılarak tasarlanmış olanlar benim favorilerim.
Şimdi gelelim sizin için en doğru gelinliği nasıl seçeceğiniz hususuna. Gelinliğinizi seçerken yaşınıza, vücut tipinize, boyunuz ve kilonuza, omuz mesafenize ve boyun uzunluğunuza uygun bir gelinlik seçmeniz gerekmektedir. Aksi bir seçim, sizin yansıtmak istediğiniz imaja ters bir görünüm yaratıp sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Peki, doğru gelinlik nasıl seçilir dediğinizi duyar gibiyim.

İlkin boyu 1,65 cm üzerinde ve bedeni otuz altı otuz sekiz olan "Allahın lütfüne mazhar olmuş kızlar istedikleri modeli seçmekte özgürler çünkü kamufle etmeleri gereken veya endişelenmeleri gereken herhangi bir konu yok."

Ama boyu kısa ve fazla kiloları olan kızlar özellikle balık gelinlik giyinmemelidirler; unutulmamalıdır ki balık kişinin bacak boyu kısa ise kişiyi iyiden iyiye kısa gösteren ve kalıbı itibarı ile kalça göbek ve basen kısımlarını ön plana çıkartan bir yapıdadır.
Yine eğer kiloluysanız belden itibaren kabaran bir model seçmemelisiniz ki belimiz olduğundan da kalın gözükmesin.

Otuz sekiz bedenin üzerindeki kızlar için,  belden sonra kuplarla hafifçe genişleyen ‘EVAZE’ dediğimiz kalıbı tercih etmelerini önereceğim (yıllar önce düğünümün stresinden çok kilo almıştım ve otuz sekiz bedenden kırkiki bedene yükselmiştim, ben de evaze bir gelinlik tercih ettim.

Tüm hanımların rüyalarındaki gelinliğe ve düğüne kavuşmasını dilerim.
 
Lilyums Haute Couture And Design
Tasarımcı ve Stil danışmanı
Nil Katıköy Tevek
Facebook/lilyumsgelinlik