herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

2 Yaş Sendromu

Sizlerle oğlumla beraber 2 yaş sendromun da edindiğim tecrübeyi paylaşmak istiyorum. Gerçekten de 2 yaş sendromu anne ve babayı zorlayan bir süreçmiş. Yazılan ve çizilen kadar varmış.

2  Yaş Sendromun Belirtileri

İnatlaşma, hırçınlık, kabullenememe, her söylenen ve yapılana bir itiraz, red etme durumları, saldırgan tutum

2 Yaş Sendromu Nedir

2 yaş sendromu benim gözlemleme göre çocuğun birey olma ve sosyalleşmeye geçiş dönemidir. Anne ve baba’ya olan bağımlılık zincirinin kopuş anlarıdır.

2 Yaş Sendromunu Hafif Atlatabilme

Burada önemli olan anne ve babanın onunla inatlaşmasıdır. Çocuğun var olan enerjisini dışarıda harcatıp, evde uyku sürecinde yorgun geçirmesin...

Neden Bebek Berberi

Geçen Cuma günü oğlumun saçlarını tıraş yaptırmak için Bebek berberi. com’a Ali Bey ‘i ziyaret ettik. Zaten kendisini daha önceden tanıyordum; fakat kendisine iş yeri açtıktan sonra ihtiyaç duymadığımız için gitmedik. Çünkü oğlumun saçlarını uzatmıştık.
Kapıdan içeri girdiğimde o renk alıcı renkler ve çocuklar için düşünülmüş her ince detaya gözlerim hemen takıldı. Şirin çok tatlı ve çocukların ilgisini çekecek her türlü oyuncak, TV, araba gibi dekora sahip bir işyer.
 Ali bey’le yaptığımız uzun sohbetler doğrultusunda mesleğinin 12 seneye dayandığını, bu sabrının da çocukları çok sevmeden ileri geldiğini hem söyledi hem...

BEBEKLERDE ve ÇOCUKLARDA İLK SAÇ KESİMİ

Çocuğunuzun saçlarını kestirmek kuaföre gitmek, onun bunu nasıl karşılanması beklesiniz, koltuğa ilk oturduğu andaki korku tepki, hiç görmediği kuaför ortamı aynadan göz göze gelişi, etrafında bir hareketlilik ondan saçının kesilmesini isteyen sözler kolay mı sizce! Merak etmeyin şimdi kolay. Bir bebek ve çocuk kuaförünüz olmalı, çocuklar için özel onların ruhuna hitabeden ortam çizgi film kahramanları ile süslü ya da ilgilerini verecekleri oyuncaklar Kendileri de önem verir bunlara, sürekli içinde bulundukları oyun ortamına geldiğinde her zamanki yaşadıkları, o oyun zamanı olduğunu düşünürler, benzer ortamlarda gördüğü eğlenceye benzetirler. Çocuğun saçının kesilmesinde kendi özgüveni gerekiyor. Saç kesim fobisini korku ve kaygı olarak ayırabiliriz. Korku, kişinin karşılaştığı bir objeye, bir duruma karşı bir tepki oluşturması yani...

Güneş Işınlarından Bebeğimizi Nasıl Koruruz

 Çocuğunuzu güneşe çıkarmadan önce güneş koruyucu faktör kullanmanızı, fazla kıyafetlerden ziyade az giydirmenizi tavsiye ederim.

Güneşe alıştırarak çıkarmanız ve her gün 5 dakika fazla kalmasını uzatmanız vücudunun güneş ışınlarına alışmasına daha faydalı olacaktır.

Fanila ve şapkasını giydirmenizi tavsiye ederim.

Fanila aşırı terlemesi karşında teri vücuduna işlemsiniz önleyecektir.

Bebeğinizin çabuk serpilmesini istiyorsanız güneş, kum ve denizin bereketinden faydalanmanızı tavsiye ederim.

Ve bol bol banyo yaptırın ve vücudunu devamlı nemlendirin.

Hem iştah yönünden hem de aylarını en güzel şekilde geçiş sağlamasına çok fayda oluyor.

...

Doğal 'D' Vitamini

 Doğal   “ D “ vitamini Çocuklarımızın ve bizlerin  "D" vitamini gerek simini yemekten aldığımızdan daha çok fazlasını güneş ışınları karşılamaktadır. Bebeğinizin güneş ışınlarından faydalanması için en ideal zamanlar sabah güneşi ve akşam güneşidir. Öğlen saatleri ise evde istirahat etmek için ideal bir ortamdır. Çünkü güneşin en tepede olması insan sağlığına faydasından çok zararı vardır.

Bebeğinizin ilk Önemli Tarihleri

Doğum Tarihi:

Kilosu: Boyu:

Evdeki ilk günü:

İlk dışarı çıkışı:

İlk doktor ziyareti:

İlk banyosu:

İlk saç kesimi:

İlk tatili:

İlk oyun arkadaşı:

İlk gülümsemesi:

İlk başını kaldırışı:

İlk kahkahası:

Hareket eden bir nesneyi takip etmesi:

Ellerini keşfetmesi:

Bir oyuncağa ilk kez dokunması:

En sevdiği oyuncağı:

Bir eşyaya uzanışı:

Gece uyuma alışkanlığı:

İlk katı yiyeceği:

En sevdiği yemek:

İlk çıkardığı ‘’ma veya ‘’ga’’ sesleri

İlk destekli oturuşu

İlk yuvarlanışı

İlk çıngırak sallayışı

Ayak...