herşey kadınlar için facebook herşey kadınlar için twitter herşey kadınlar için instagram

Balonlara Dikkat

Eklenme Tarihi : 21.05.2012 16:17:06

Çocuklarımızı sevindirmek için aldığımız balonların aslında ellerine tutuşturduğumuz birer canlı bomba olduğunu biliyor muydunuz?
% 90 sokak balonların sadece maliyeti daha uygun ve ucuz olduğu için Karpit ve Hidrojen karışımından oluşan bir uçucu bir maddedir. Patlaması doğrultusunda yakıcı ve bulunduğu yere zarar verecek boyutta olduğunu bilmenizde fayda vardır. %10’nu ise artık ticari vicdanlarına kalmış.
Oysa balonların şişirilmesinde kullanılması gereken madde Helyum gazı olması gerekir. Helyum gazı ise havadan hafif, parlayıcı, yanıcı olmayan özelliğine sahip olmasıdır. Tabii ki maliyeti de ona göre daha fazladır.
Lütfen buradan anne ve babalara sesleniyorum çocuklarımıza bir zarar gelmemesi açısından sokaktan veya folyo türü balonlar kısacası hazır şişirilmiş balonları satın almayalım. Alışveriş mağazalarında ebeveynlere kolaylık olsun diye balon şişirme el pompası satılmaktadır. Onları alarak gönül rahatlığıyla balonları hem şişirmiş olursunuz hem de dünyalarını süsleyen balonlarından çocuklarımızı mahrum etmemiş oluruz.